Wynajem autokarów

Wynajem autokarów wiążący się z podróżą autokarem kojarzy się ludziom z kilkunasto godzinną podróżą w ciasnej puszcze, która się wlecze. Często dzieje się tak dlatego, że mamy niezbyt przyjemne wspomnienia z autokarowych wypraw z lat młodości.

Autokar obecnie jest wygodny i bezpieczny

Na własne oczy możemy zobaczyć, że wynajem autokarów kilka lat wstecz nie zapewniał nam komfortowych warunków. Nowoczesne wynajmowane autokary to pojazdy komfortowe oraz obowiązkowo, zgodnie z przepisami, wyposażone są w klimatyzację (w przypadku braku klimatyzacji jest nawiew) i ogrzewanie. W coraz większej liczbie wynajętych autokarów spotkać możemy pasy bezpieczeństwa przy każdym siedzeniu i różne udogodnienia. WC, Wi-Fi, telewizor z DVD, radio, bar kawowy oraz mikrofon dla przewodnika. Dobrze zorganizowane wyprawy zarówno po Polsce jak i Europie to tani i również bardzo ciekawy sposób na wycieczki. Podczas długich wycieczek planowane są postoje, zawsze można odetchnąć na świeżym powietrzu i rozprostować kości.

Wynajem autokarów na wycieczki

Żeby wynająć autokar na podróż (lub busa, gdy podróżujemy w kilkanaście osób) wystarczy odrobina chęci. Musimy zaprosić większą grupę znajomych i wyruszyć razem w podróż do ustalonego przez nas wcześniej celu. Jednakże najkorzystniejszym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty biur podróży. Biura często organizują tanie wyprawy zarówno autokarem jak i busem po Polsce lub w wybranym kraju europejskim. Jednym z powodów, żeby zdecydować się do wybrania oferty z biura podróży na podróż autokarem jest niska cena za wycieczkę. Biuro podróży zazwyczaj współpracuje z przewoźnikiem przez co często ma możliwość wynegocjowania rabatów. Biura podróży zazwyczaj bardzo rozważnie podchodzą do wyboru firmy przewozowej. Można mieć pewność, że autokar lub bus, który będzie dla nas wybrany, będzie komfortowy i bezpieczny, a kierowca sprawdzony i godny zaufania. Dodatkowo biuro podróży wyręcza nas ze wszystkich spraw organizacyjnych. Zaczynając od wybrania najlepszej trasy przejazdu, przez wyznaczenie wartych zwiedzenia obiektów, po znalezienie niedrogich i wygodnych noclegów wraz z wyżywieniem. Kluczem do udanej wycieczki autokarowej jest jedynie interesujący plan wycieczki.