Niemcy znajdują się bardzo blisko Polski. To nasz najbliższy, bezpośredni sąsiad. Z tego powodu paczki do Niemiec można wysyłać bez trudu przez cały rok, a do adresatów trafiają w czasie porównywalnym z transportem przesyłek na terenie kraju. Co właściwie można wysyłać w paczkach? Czy jest coś, czego nie powinno się wysyłać?
Polskie jedzenie
Paczka do Niemiec jest doskonałą okazją do wysłania za granicę polskiego jedzenia. Nasz chleb i kiełbasa słyną ze swojej wysokiej jakości i walorów smakowych. Można je właściwie zabezpieczyć i zapakować do paczki do Niemiec. Jako że u adresata powinna się ona znaleźć w ciągu kilku dni, to śmiało można zapakować w nią jedzenie. Oczywiście dobrą praktyką jest wybranie przesyłki ekspresowej. Wtedy kurier do Niemiec przewozi ją szczególnie szybko, a jedzenie nie ma czasu się zepsuć lub stwardnieć.
Domowe przetwory
Prawdziwą gratką są domowe przetwory. Paczka do Niemiec może pomieścić ich bardzo dużo. Jeśli przetwory są zapakowane w szklane pojemniki, to należy je bardzo dobrze zabezpieczyć. W tym celu każdy słoik powinien być owinięty w folię bąbelkową. Po ułożeniu ich we wzmocnionym kartonie powinno się też uzupełnić wolną przestrzeń np. pogniecionymi gazetami. Na kartonie powinno się też umieścić właściwe ostrzeżenie – powinna to być charakterystyczna naklejka z kieliszkiem. To symbol, który wszędzie oznacza, że z paczką należy obchodzić się ostrożnie. Nie ma jednak sensu pisać tego na kartonie, bo polski kurier może nie zrozumieć niemieckiego napisu, a niemiecki – polskiego. Lepiej zdecydować się na uniwersalny symbol.
Prezenty świąteczne
Kurier do Niemiec jest szczególnie rozrywany w okresie świątecznym. Przewozi on wtedy świąteczne paczki z prezentami. Oczywiście powinny one być dobrze zabezpieczone. Powinno się też nadać je wystarczająco wcześnie, by spokojnie zdążyły dotrzeć do adresata przed świętami. W okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy warto też wziąć pod uwagę, że czas transportu przesyłek może się wydłużyć. Paczka, która normalnie dociera na miejsce w dwa dni, może być transportowana przez tydzień lub dłużej. Takie ryzyko też należy uwzględnić. Nie jest to wina kuriera, ani firmy kurierskiej. Po prostu ten czas jest wyjątkowo trudny dla wszystkich, którzy zajmują się paczkami i trzeba zrozumieć, że może on przebiegać inaczej niż przez resztę roku.