Wielu kierowców nadal nie zdaje sobie sprawy z wpływu nawet niewielkiej ilości wypitego alkoholu na czas reakcji, sprawne prowadzenie pojazdu, a przede wszystkim na zagrożenie, jakie może on stwarzać. Warto zatem przed rozpoczęciem jazdy sprawdzić, czy stan organizmu pozwala na kierowanie samochodem. Do tego celu służą Alkomaty Alkohit.
Jakie Alkomaty Alkohit są dostępne w sprzedaży?
Coraz bardziej popularne wśród kierowców urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu producenci oferują w kilku rodzajach, które są przeznaczone dla kierowców prowadzących prywatne auta, dla służb, zajmujących się bezpieczeństwem na drogach publicznych, czy też dla innych wyspecjalizowanych instytucji.
Najprostszy alkomat alkohit, który jest wystarczający do osobistego użytku to urządzenie półprzewodnikowe. Może ono służyć przez długi okres czasu, bez względu na częstotliwość użytkowania. Służbom specjalistycznym polecane są urządzenia pomiarowe elektrochemiczne, które działają szybciej i bardziej dokładnie.
Dlaczego warto zainwestować w alkomat alkohit?
Takie niewielkich rozmiarów podręczne urządzenie jest inwestycją, która niewiele kosztuje, ale może znacznie podnieść bezpieczeństwo jazdy, a czasem wręcz zaoszczędzić dużych problemów w przypadku kontaktu z policją.
Każdy kierowca doskonale wie, że zdarzają się takie sytuacje, kiedy nie jest pewny swojego stanu. W zależności od wydolności indywidualnej organizmu spożyty alkohol może rozkładać się od kilku do kilkunastu godzin.
Warto zatem przed wyruszeniem w trasę sprawdzić przy pomocy alkomatu, czy poziom alkoholu wypitego nawet poprzedniego dnia spadł do dozwolonej zawartości, a najlepiej jeśli nie będzie go w wydychanym powietrzu wcale.
Czy można polegać na dokładności tego rodzaju urządzeń?
Zdecydowanie tak. Producenci dają gwarancję, że pomiary prawidłowo użytego alkomatu będą dokładne i precyzyjne. Szybko można się przekonać, czy podjęcie prowadzenia samochodu jest bezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.
Lepiej zainwestować w alkomat i używać go w niepewnych sytuacjach, niż narażać siebie i innych na często bardzo przykre konsekwencje w przypadku utraty panowania nad pojazdem.